Autor Wiadomość
natasza123
PostWysłany: Wto 18:31, 10 Wrz 2013    Temat postu: BEZPŁATNY KURS J. SŁOWIAŃSKICH!

Znalazłam dobry kurs on line http://www.xn--szkoa-step-d0b.pl/
zatroskana
PostWysłany: Czw 13:33, 13 Cze 2013    Temat postu: Halo, pomocy

mam taki drobniutki dylemat i potrzebowałabym Waszej pomocy. Maturki pozdawałam średnio, bo rzszerzenia w granicach 50-60%, stąd też moje pytnie czy warto w ogóle próbować składać na filologię słowiańską?
za odpowiedzi dziękuję Smile
Toster
PostWysłany: Sob 0:20, 09 Mar 2013    Temat postu:

Cześć wszystkim

W tym roku zdaję maturę i chcę iść na slawistykę, ale mam wątpliwości, co do samej matury.

Zdaję normalnie polski, matmę i angielski na podstawie i jako dodatkowy francuski rozszerzony.
I właśnie mam takie pytanie, czy przy rekrutacji mój francuski jako przedmiot dodatkowy zostanie jakkolwiek wzięty pod uwagę?

PS: Wiem, że powinnam była dodać ten francuski jako obowiązkowy, ale teraz już za późno na zmianę deklaracji :/

S pozdravom
Gość
PostWysłany: Czw 21:41, 06 Wrz 2012    Temat postu:

A ja słowacką. Ciekawe jak będzie, jacy ludzie będą na kierunku i w ogóle i w ogóle :3
Gość
PostWysłany: Czw 18:41, 06 Wrz 2012    Temat postu:

Zaglądają, zaglądają :)
Witam, będę studiować od tego roku specjalność bułgarską.
gała
PostWysłany: Sob 0:25, 01 Wrz 2012    Temat postu:

Forum tak bardzo martwe xD
Ale może zaglądają tu czasem jacyś przyszli slawiści 2012? Twisted Evil
chaton
PostWysłany: Pon 14:36, 20 Sie 2012    Temat postu:

Ja mam takie pytanie - duży jest odsiew po pierwszym roku? Czy raczej jest tak, że jak się dostaniesz to już łatwo się utrzymać?
ab
PostWysłany: Śro 10:51, 20 Cze 2012    Temat postu:

Niestety u nas w Łodzi nie ma języka czeskiego - wykładane są trzy języki: bułgarski, słoweński, serbski. Więcej w informatorach.
gabi
PostWysłany: Pon 23:45, 30 Kwi 2012    Temat postu:

czesc i czolem!
mam takie pytanko .. zastanawiam sie nad drugim kierunkiem ciagle i ciagle, i tak mi wpadlo do glowy ze przeciez kocham czechy - czemu zatem nie studiowac czegos zwiazanego wlasnie z czechami? tu sie pojawia moj maly problem.. jako ze jestem umyslem wybitnie scislym i troszke zawalilam swoje humanistyczne maturki na poziomie podstawowym w dodatku to nawet nie licze na dostanie sie od razu na specjalizacje czeska..ale po co isc skoro nie na to, na co sie chce, prawda? czy jest pozniej moze mozliwosc przeniesienia sie na inna specjalizacje? byloby to bardzo wygodne, bo jak wszyscy studenci, wiemy ze polowa prawie zawsze odpada ; ) wiec moze i znalazloby sie miejsce dla takiego biedaka jak ja?
haha, koniec tych wypocin! gdyby ktos byl tak mily i podpowiedzial mi, czy dam rade sie pozniej przeniesc - chyle czola!
olenka
PostWysłany: Czw 15:42, 04 Sie 2011    Temat postu:

Czy jest tutaj ktoś, kto studiuje slawistykę w Łodzi?? Chciałabym się dowiedzieć jak jest zorganizowany czas na tym kierunku, czy da się będąc na slawistyce studiować drugi kierunek. Interesują mnie też studia zaoczne/wieczorowe, tak samo, jak się rozkładają zajęcia, ile to kosztuje, itd. Pozdrawiam Smile
zyciemisiu
PostWysłany: Wto 2:12, 02 Sie 2011    Temat postu:

nie trzeba znać języka, a o specjalizacji językowej świadczy kolejność zgłoszeń, nie punkty :]
froxy
PostWysłany: Nie 9:33, 03 Kwi 2011    Temat postu: język

czy bardzo ważna jest, na np. filologii czeskiej, wcześniejsza znajomość tego języka? czy można spokojnie zacząć studia bez znajomości tego języka?
Balkan
PostWysłany: Sob 19:38, 18 Gru 2010    Temat postu: Re: Język kierunkowy

čéčhóvý mílóšňík napisał:
No dobrze, ale czy przy wyborze, pozostawiana jest studentom zupełna dowolność? Gdyby cały rocznik zapragnął uczyć się czeskiego, to...spoko? Smile Bo nigdzie nie znalazłem informacji o zasadach 'rekrutacji' na języki kierunkowe. Czy ktoś wie...? Byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję.


Na każdej z pięciu specjalizacji jest tylko 12 miejsc (w sumie 60 miejsc na pięciu filologiach), co oznacza, iż podczas rekrutacji nie wszyscy, którzy chcą studiować język czeski będą mogli to robić. Ponieważ chętnych na studiowanie języka czeskiego jest najwięcej (zwykle mniej więcej ok. połowy zgłoszeń) a miejsc jest tylko 12, więc żeby się dostać na bohemistykę, trzeba się zmieścić w dwunastu najlepszych wynikach punktowych.

W trakcie rekrutacji zadawane są pytania odnośnie preferowanego kierunku specjalizacji oraz jednego-dwu kierunków zapasowych. W chwili, gdy najbardziej oblegana filologia czeska jest już obsadzona, pozostałym chętnym proponowane są miejsca w specjalizacjach "zapasowych". W ten sposób "obsadzane" są też pozostałe filologie, aż do zapełnienia limitu miejsc. A zatem - im więcej macie punktów, tym większe szanse na studiowanie wybranego języka.

Najpopularniejsze specjalizacje na slawistyce to oczywiście bohemistyka i kroatystyka, na te dwie filologie co roku jest najwięcej chętnych. Z pozostałymi kierunkami - filologią bułgarską, serbską i słowacką - bywa różnie, tzn. w jednym roku więcej osób chce studiować bułgarski, w innym serbski, itp.
CESTINA
PostWysłany: Nie 9:53, 12 Gru 2010    Temat postu:

Dawniej decydowała ilość punktów. Np. żeby się dostać na czeski trzeba było mieć najwięcej punktów. Pewnie teraz jest podobnie.
čéčhóvý mílóšňík
PostWysłany: Pon 22:47, 29 Lis 2010    Temat postu: Język kierunkowy

Balkan napisał:
1. Do wyboru dla każdego kandydata jest pięć języków kierunkowych: bułgarski, chorwacki, czeski, serbski i słowacki. Nauka jednego z tych języków trwa pięć lat.

No dobrze, ale czy przy wyborze, pozostawiana jest studentom zupełna dowolność? Gdyby cały rocznik zapragnął uczyć się czeskiego, to...spoko? Smile Bo nigdzie nie znalazłem informacji o zasadach 'rekrutacji' na języki kierunkowe. Czy ktoś wie...? Byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group